Jarosław Gowin udostępnił list skierowany do członków Porozumienia, w którym skomentował bieżące wydarzenia. Wypowiedział się również o premierze Morawieckim oraz Łukaszu Szumowskim.

— Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mieli uważać, że wybory 10 maja to „zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków — czytamy w liście Jarosława Gowina.

Ku zaskoczeniu wszystkich Jarosław Gowin w ostatnich dniach podał się do dymisji. Oznajmił, że nie może dłużej pełnić tej funkcji, skoro odrzucono jego pomysł przełożenia terminu wyborów. Stwierdził, że zmiana ta była potrzebna ze względu na zagrożenie, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie.

Dziennikarz RMF FM dotarł do listu, który Gowin napisał dla członków swojego ugrupowania. Pojawiły się w nim ważne słowa.

— W obliczu ostatnich wydarzeń byliśmy zgodni, że wyboru w dniu 10 maja oznaczają zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. To przekonanie w rozmowach ze mną podzielał Premier, Minister Zdrowia, a także liderzy środowisk opozycyjnych — czytamy dalej w liście.

Jarosław Gowin zaznaczył, że jego odejście z rządu to akt niezgody na nieodpowiedzialne zachowanie polityków.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

 

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 196 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj