Jarosław Gowin udostępnił list skierowany do członków Porozumienia, w którym skomentował bieżące wydarzenia. Wypowiedział się również o premierze Morawieckim oraz Łukaszu Szumowskim.

— Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mieli uważać, że wybory 10 maja to „zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków — czytamy w liście Jarosława Gowina.

Ku zaskoczeniu wszystkich Jarosław Gowin w ostatnich dniach podał się do dymisji. Oznajmił, że nie może dłużej pełnić tej funkcji, skoro odrzucono jego pomysł przełożenia terminu wyborów. Stwierdził, że zmiana ta była potrzebna ze względu na zagrożenie, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie.

Dziennikarz RMF FM dotarł do listu, który Gowin napisał dla członków swojego ugrupowania. Pojawiły się w nim ważne słowa.

— W obliczu ostatnich wydarzeń byliśmy zgodni, że wyboru w dniu 10 maja oznaczają zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. To przekonanie w rozmowach ze mną podzielał Premier, Minister Zdrowia, a także liderzy środowisk opozycyjnych — czytamy dalej w liście.

Jarosław Gowin zaznaczył, że jego odejście z rządu to akt niezgody na nieodpowiedzialne zachowanie polityków.

 

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 161 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sikorski uderza w Kaczyńskiego: Walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here