Lech Wałęsa, który nie ustaje w swoich komentarzach i wpisach w mediach społecznościowych, ponownie skrytykował prezesa PiS. Były prezydent tym razem oskarżył Kaczyńskiego o przyczynianie się do nieszczęścia Polski.

— Groziłem, ostrzegałem, prosiłem. Kaczyńscy to nieszczęście dla Polski, dlatego dziś wnioskuję: należy jak najszybciej J Kaczyńskiego umieścić w zabezpieczonym miejscu — napisał na Facebooku Lech Wałęsa.

Pierwszy przywódca Solidarności nie doprecyzował, czego dotyczy jego wpis i z jakich powodów należy tak postąpić z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Trudno również rozszyfrować, o jakie miejsce chodzi. Można jednak wnioskować, że wpis ma związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które partia PiS chce przeprowadzić pomimo panującej epidemii.

W ostatnich tygodniach były prezydent skomentował propozycję Gowina, który popierał przełożenie wyborów na rok 2022. Zdaniem Lecha Wałęsy, propozycja ta ma za zadanie „wciągnąć opozycje na uzyskanie zgody, by naginać, czy łamać konstytucje, co usprawiedliwi wcześniejsze łamanie i naginanie konstytucji przez PiS-owców”.

Na koniec dodał:

— Dlatego nie można się na to zgodzić.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 593 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj