Najnowszy sondaż IBRiS przeprowadził badanie opinii, w którym zapytał Polaków, którego z polityków najchętniej zaprosiliby na Wigilię. Jak się wielu spodziewa, niekwestionowanym zwycięzcą został prezydent Andrzej Duda. To właśnie jego 25,9 proc. Polaków zaprosiłoby do swojego domu na uroczystą wieczerzę.

Drugie miejsce zajął premier Mateusz Morawiecki, który otrzymał 19,6 proc. poparcia. Sondaż ten nie był jednak tak oczywisty, jakby się mogło wydawać. Dużym zaskoczeniem okazało się trzecie miejsce, na którym znalazł się… Donald Tusk. Były premier zostałby zaproszony przez 8 proc. badanych. Poza podium znaleźli się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ci politycy otrzymali po 5,7 proc. głosów.

Według sondażu Jarosław Kaczyński byłby gościem u 5 proc. ankietowanych. Z kolei Borys Budka otrzymał 4,7 proc. poparcia, a Robert Biedroń 4,2 proc. W rankingu pojawił się również Szymon Hołownia z wynikiem 3,5 proc. Natomiast 3,3 proc. badanych wskazało na marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Krzysztof Bosak z Konfederacji zyskał 2,4 proc. głosów, a Janusz Korwin-Mikke 2,4 proc. W badaniu pojawiły się również nazwiska z lewej strony sceny politycznej. Adriana Zandberga zaprosiłoby 1,8 proc. Polaków, a Włodzimierza Czarzastego 0,3 proc. Z najsłabszym wynikiem na końcowym miejscu uplasował się marszałek Senatu Tomasz Grodzki z 0,2 proc.

Przeczytaj również:  Ze słońcem dzieje się coś dziwnego. Gigantyczna plama w ciągu doby podwoiła swój rozmiar

źródło: wpolityce.pl 

(Visited 33 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj