Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że ponad połowa Polaków nie ma zdania w kwestii tego, kto w ich opinii zasługuje na tytuł polityka roku. Na pierwszym miejscu, z wynikiem 11 procent, znalazł się premier Mateusz Morawiecki.

Sondaż „Aktualne problemy i wydarzenia” drugie miejsce daje Andrzejowi Dudzie, który otrzymał od respondentów 8 procent głosów. Tym samym szef rządu wyprzedził głowę państwa.

Na trzecim miejscu znaleźli się lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia oraz prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Obaj politycy uzyskali 6 procent.

Dalej plasuje się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, na którego wskazało 3 procent ankietowanych. Po nim zaś jest Tomasz Grodzki, który otrzymał 2 procent głosów.

Po jednym procencie dostali szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier Donald Tusk, prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jeden z liderów Konfederacji, poseł Jan Krzysztof Ardanowski oraz reżyser i Konfederata Grzegorz Braun.

4 procent badanych wskazało na innego polityka. W tym miejscu padły aż 34 różne nazwiska. Z kolei 54 procent respondentów nie wskazała nikogo, kto ich zdaniem godzien byłby miana polityka roku. 30 procent stwierdziło, że nie orientuje się w tej dziedzinie, a 24 procent oceniło, że nikt w ich opinii nie może uchodzić za polityka roku.

Przeczytaj również: Szczepionki są wynoszone ze szpitali? Bulwersujące doniesienia o włodarzu miasta: „Propozycję przyjąłem w dobrej wierze”

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 489 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Co za leszcz!". Hołownia zaatakował prezydenta. Dziennikarz w 2 zdaniach postawił go do pionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here