Szef KPRM Michał Dworczyk wyraził zadowolenie z dotychczasowych działań w ramach akcji szczepień. Podczas ostatniej konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko koronawirusowi przekazał, że według najnowszego raportu w naszym kraju zaszczepiono już 177 863 osób.

Dzięki temu Polska uplasowała się na 3 miejscu pod względem liczby wykonywanych szczepień w całej UE. — Do Polski dostarczonych zostało ponad 204 tys. dawek, a tylko 215 zostało zutylizowanych. Zaobserwowano jedynie 8 lekkich odczynów niepożądanych u zaszczepionych pacjentów — mówił zadowolony szef Kancelarii Premiera.

Zobacz również: USA: Wiadomo, kim była śmiertelnie postrzelona kobieta [WIDEO]

Ponadto odpowiedział na zarzuty opozycji, że szczepienia podawane są w zbyt wolnym tempie. Michał Dworczyk wyjaśnił, że to nieprawda, ponieważ wyprzedzili nas jedynie Niemcy i Włosi.

— Polska, wraz z innymi krajami UE, przystąpiła do porozumienia, w ramach którego UE zakontraktowała zakup szczepionek kilku firm. Polska zakontraktowała 60 milionów dawek szczepionki. To zapotrzebowanie dla 30 milionów Polaków. Osób, które mogą być szczepione — czyli powyżej 18. roku życia, mamy w kraju ok. 31 milionów — tłumaczył Dworczyk, a po chwili dodał, że jedynym problemem jest dostępność szczepionki: — Czas dostaw zależy od producentów — podsumował.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: niezalezna.pl

(Visited 202 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj