Ankietowani zaskoczyli. Na pytanie o to, kto powinien być liderem opozycji, najczęściej udzielano odpowiedzi, która z pewnością ucieszy obóz rządzący.

— Który polityk Pani/Pana zdaniem zasługuje na rolę lidera opozycji? — takie pytanie zadawano ankietowanym podczas sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej. Okazuje się, że najwięcej osób uznało, że… nie ma takiego polityka.

Czytaj także: Anglik cwaniakował w pociągu do momentu, gdy wkroczyli Polacy. Potrzebowali zaledwie kilku sekund

Aż 24 proc. respondentów uważa bowiem, że „żaden polityk opozycji nie zasługuje na takie miano”. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy. 21,1 proc. ankietowanych uznało, że to on najlepiej odnalazłby się w takiej roli.

Czytaj także: Polscy lekarze i naukowcy ostrzegają przed szczepieniami na koronawirusa! Przyjęcie szczepionki może być groźne

Miejsce trzecie z wynikiem 18,7 proc. uzyskał Szymon Hołownia, z kolei 9 proc. badanych wskazało na Krzysztofa Bosaka. Inni partyjni liderzy uzyskali znacznie słabsze wyniki. Włodzimierz Czarzasty z Lewicy otrzymał 2,8 proc. głosów, szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka – 2,2 proc., czyli tyle samo co lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,2 proc.

Przeczytaj również:  „Co to jest za gimbaza”. Burzliwe obrady Sejmu. Doszło do awantury [WIDEO]

Źródło: Rzeczpospolita

(Visited 904 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj