Wszystko wskazuje na to, że młodzieży bardzo nie podoba się fakt, że prof. Przemysław Czarnek objął funkcję ministra edukacji narodowej. W związku z tym, na 9 grudnia zapowiedziano strajk ostrzegawczy.

— W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach — napisano na stronie inicjatywy uczniów i studentów. Uczniowie i studenci domagają się usunięcia Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji.

Organizatorzy wydarzenia przekazali już jego szczegóły: — W najbliższy wtorek miną 2 tygodnie od złożenia przez nas petycji z prawie 90 tysiącami podpisów w KPRM. Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka. Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. Dymisja Przemysława Czarnka.

Zobacz również: Radosław Sikorski zarzuca nieudolność rządowi. Błyskawiczna riposta PiS

Młodzież zapowiada, że nie podda się, a Ogólnopolski Strajk Edukacyjny rozpocznie się już w poniedziałek 7 grudnia.

— Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak, aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier — czytamy w ogłoszeniu.

Przeczytaj również:  „Wam się wydaje, że cokolwiek robicie”. Korwin-Mikke nie przebiera w słowach [WIDEO]

Prof. Czarnek podpadł młodym ludziom za sprawą kontrowersyjnych komentarzy o LGBT, a także obietnicą wyciągnięcia konsekwencji wobec nauczycieli, którzy opowiedzieli się za Strajkiem Kobiet.

Wspieramy całym serduchem. Już od najbliższego poniedziałku 7/12 rozpoczyna się Ogólnopolski Strajk…

Opublikowany przez Warszawski Strajk Kobiet Piątek, 4 grudnia 2020

źródło: radiozet.pl

(Visited 900 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj