propolski.pl: Sejm

Sondaż Kantar: KO goni Zjednoczoną Prawicę. Konfederacja na równi z Polską 2050

Najnowszy sondaż Kantar Public ukazał aktualny rozkład sił na scenie politycznej. Największym poparciem niezmiennie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość osiągając wynik na poziomie 27 proc.

Sytuacja dla obozu rządzącego nie przedstawia się jednak tak różowo, ponieważ Koalicja Obywatelska uzyskała wynik 26 proc.

– W styczniu wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, największe poparcie uzyskało ponownie Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Republikanami, osiągając wynik na poziomie 27 proc. – poinformował Kantar Public.

Na kolejnej trzeciej pozycji znalazł się Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, a także Konfederacja. Oba ugrupowania zdobyły po 9 proc.

Czwarta pozycja przypadła Lewicy, która otrzymała 7 proc. głosów.

Do Sejmu nie dostałaby się PSL-Koalicja Polska oraz ugrupowanie Kukiz’15 z wynikiem 3 proc. głosów. Jeżeli chodzi o Porozumienie Jarosława Gowina, to zdobyło ono uznanie na poziomie 1 proc.

15 proc. badanych nie potrafiła wskazać swojego faworyta.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. Polaków. 30 proc. wciąż jest niezdecydowana, natomiast 37 proc. raczej weźmie udział w wyborach. Badanie przeprowadzono w okresie 21-26 stycznia 2022 r. na grupie 986 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Zobacz również: Jak noszenie maseczki wpływa na mózg dziecka? Dr Martyka nie pozostawia złudzeń [WIDEO]

Zobacz również: Gen. Roman Polko ostrzega przed Putinem: „Trzeba przygotować się do wojny”

źródło: polsatnews.pl, Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these