Jarosław Gowin w rozmowie z „Business Insider Polska” wypowiedział się na temat Polskiego Ładu i rozwiązań, które się z nim wiążą. Nie szczędził przy tym mocnych słów krytyki.

– Nie byłem jednym z ojców Polskiego ładu, jeżeli już – to przyszywanym wujkiem. Dokument, pod którym złożyłem podpis, wskazywał jedynie kierunki. Niektóre rozwiązania Polskiego Ładu, takie jak podniesienie kwoty wolnej od podatku czy podwyższenie progu podatkowego, popieram także dziś – powiedział Jarosław Gowin.

– Niestety szybko zorientowałem się, że Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński nie zamierzają dotrzymywać uzgodnienia, że ulgą dla klasy średniej mają być objęci także przedsiębiorcy – dodał lider Porozumienia.

– Już na konferencji, na której prezentowaliśmy założenia Polski Ład o uldze dla klasy średniej, mówiliśmy obydwaj z premierem Morawieckim. Okazało się jednak, że PiS postanowił objąć tą ulgą wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę – wyjaśniał polityk, w którego ocenie problem z Polskim Ładem to nie jedynie nadmierne obciążenie dla przedsiębiorców, a dużo więcej luk i niedociągnięć, które już niedługo wyjdą na jaw.

– Polski Ład wprowadza ogromny chaos. Przepisy opracowano w sposób bardzo niechlujny. Zamiast Polskiego Ładu mamy antypolski chaos – podsumował Gowin.

Zobacz również: Donald Tusk rozwinął nazwę PiS. Beata Mazurek nie pozostała mu dłużna

Zobacz również: Jak noszenie maseczki wpływa na mózg dziecka? Dr Martyka nie pozostawia złudzeń [WIDEO]

źródło: businessinsider.com, dziennik.pl

(Visited 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj