Najnowszy sondaż Social Changes dla wPolityce.pl potwierdza, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to zwycięzcą zostałby Andrzej Duda.

Urzędujący prezydent może cieszyć się niemalże 60-procentowym poparciem. Okazuje się jednak, że wynik drugiego miejsca nie jest wcale jednoznaczny. Możliwe, że Andrzej Duda będzie miał silnego rywala, bo walka o to miejsce stała się niezwykle zacięta.

Obecnie kandydaci nie prowadzą żadnych działań przedwyborczych i nie mogą spotykać się z sympatykami. Ewentualne 60 procent poparcia dla Andrzeja Dudy oznaczałoby reelekcję już w I turze. Jeżeli chodzi o Małgorzatę Kidawę-Błońską, to utraciła ona drugie miejsce. Notowania kandydatki KO są z każdym dniem gorsze i wynoszą na ten moment 9 procent.

To o 1 pp. mniej niż w przypadku Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL zanotował poparcie na poziomie 10 procent. Tuż za jego plecami trwa jednak rywalizacja. O 1 pp. mniej od Kidawy-Błońskiej mają Krzysztof Bosak i Szymon Hołownia, na których badani chcą oddać po 8 procent głosów.

Tymczasem Robert Biedroń ma poważne powody do zmartwień. Zanotował bowiem poparcie na poziomie zaledwie 5 procent.

źródło: nczas.com

(Visited 79 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj