propolski.pl: Roman Giertych rozpływa się nad Tuskiem

Giertych wyśmiał młodego wiceministra. Do pionu ustawił go Winnicki

Z Ministerstwa Finansów odchodzi wiceminister Leszek Skiba, który obejmie teraz stanowisko wiceprezesa Banku Pekao. Na jego miejsce wstąpi 29-letni Piotr Patkowski, którego kandydaturę wyśmiał Roman Giertych.

Patkowski jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych na SGGW w Warszawie.

— Brawo PMM! 29-latek wiceministrem finansów. Program pierwsza praca w natarciu! — zakpił na Twitterze Roman Giertych.

Patkowski został dobrze oceniony przez ekspertów, jako osoba z potencjałem. Od sierpnia 2018 r. kieruje Departamentem Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Premiera. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącego Rady rządowego think tanku — Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Patkowski był również członkiem gabinetu politycznego Morawieckiego, w czasie, gdy był on wicepremierem oraz ministrem rozwoju i finansów.

Do zuchwałej postawy Giertycha odniósł się Robert Winnicki, który nie przebierał w słowach.

— W czasie kiedy był Pan jeszcze narodowcem (lub za niego się podawał) z szeregów LPR wyszło kilku ministrów i wiceministrów poniżej 30-tki. W większości niezłych. Nie mam pojęcia, czy pan Patkowski nadaje się, czy nie, ale z wieku, wzrostu czy tuszy po prostu nie warto się nabijać — napisał w tweecie Robert Winnicki.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these