72-letni Kaczyński poinformował, że po raz ostatni staje na czele PiS. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” wyborcy partii rządzącej są zdania, że ta nadal będzie dobrze radziła sobie nawet bez swojego prezesa.

W badaniu zapytano wyborców PiS, czy partia będzie w stanie wygrywać po odejściu Jarosława Kaczyńskiego.

61 proc. zadeklarowanych wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że partia dalej będzie w stanie wygrywać wybory — nawet po usunięciu się w cień Kaczyńskiego. 18 proc. sympatyków ugrupowania uważa, że po odejściu Kaczyńskiego PiS nie będzie w stanie odnosić zwycięstw.

Co piąty wyborca ugrupowania (21 proc.) udzielił odpowiedzi „nie wiem” lub „trudno powiedzieć”.

Zobacz również: Nauczyciel biologii zawieszony po 25 latach pracy. Twierdził, że istnieją tylko dwie płcie

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-27 czerwca 2021 na grupie 1088 dorosłych Polaków. Brali w nim udział jedynie zdecydowani wyborcy PiS.

Zobacz również: Budka nie zdradzi programu wyborczego? „Dzisiaj nie jest czas na to”

W sobotę w czasie VI Kongresu PiS w Warszawie za wyborem Kaczyńskiego opowiedziało się 1245 delegatów, natomiast 18 było przeciw. 5 osób wstrzymało się od głosu. Ostatecznie Jarosław Kaczyński pozostał prezesem Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję.

— Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników; po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości — mówił wicepremier.

źródło: nczas.com

(Visited 1 064 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj