Według opublikowanego w poniedziałek sondażu IBRiS na zlecenie Onetu, prezydent Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Szymon Hołownia wciąż przodują w rankingu zaufania Polaków, lecz każdy z nich powoli traci sympatię wyborców. Coraz większą estymą cieszy się natomiast Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak z Konfederacji uzyskał największy wzrost zaufania wynoszący 5,5 punktu procentowego, zdobywając wynik 20,3 procent.

Jeśli zaś chodzi o urzędującego prezydenta, sprawy mają się nieco inaczej:

Andrzej Duda cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 38,9 proc. Polaków (-3 pkt proc. w porównaniu do pomiaru ze stycznia). Prezydent tuż po zdobyciu reelekcji osiągnął rekordowy, ponad 50 proc. wynik, a ostatni raz spadł poniżej 40 proc. w lipcu 2018 r. (wówczas 38,7 proc.) czytamy na portalu Onet.

Według wyników sondażu IBRiS stracił również Mateusz Morawiecki.

Szefowi rządu ufa w tej chwili 37,8 proc. badanych (-5,9 pkt proc.) czytamy. W jego przypadku to najgorszy rezultat od kwietnia 2018 r. (wówczas 36,5 proc.) podaje Onet.

Z kolei lider formacji Polska 2050 Szymon Hołownia cieszy się zaufaniem na poziomie 37,7 procent, notując spadek 5,6 punktu procentowego.

W ten sposób wraca do poziomu z listopada ub.r. (wówczas 36,1 proc.) zwraca uwagę Onet.

Na czwartym miejscu uplasował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, uzyskując 35,4 procent i notując minimalny spadek 0,7 punktu procentowego.

Następnie w rankingu znalazł się przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zyskując 2,7 punktu procentowego i zdobywając tym samym 33,5 procent uznania respondentów.

Na szóstym miejscu znalazł się były premier i obecny szef Europejskiej Partii Ludowej. Politykowi ufa 28,8 procent Polaków przy 0,1 punktu procentowego wzrostu.

Nieco dalej, bo na jedenastej pozycji jest Krzysztof Bosak. Liderowi Konfederacji ufa 20,3 procent badanych i jest to najwyższy wzrost zaufania w całym zestawieniu Bosak uzyskał wzrost 5,5 punktu procentowego.

Przeczytaj również: „Czy ty jesteś chora?!” Awantura, szarpanina i wrzaski z udziałem nowej posłanki Hołowni

Przeczytaj również: Szczepionka przeciwko COVID-19 wpływa na płodność? Niepokojące doniesienia i kontra naukowców

źródło: Nczas

(Visited 2 330 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj