Brytyjska policja zszokowała media. Julia Cook, zastępczyni komendanta policji w Cheshire i przewodnicząca komisji ds. LGBT przy Narodowej Radzie Szefów Policji ogłosiła wprowadzenie nowych tęczowych radiowozów. Samochody te mają być kolejnym krokiem w kierunku walki z nienawiścią i dyskryminacją.

Nowe radiowozy mają być zastosowane do tradycyjnych policyjnych patroli, a ich celem jest głównie zachęcenie obywateli do upominania się o swoje prawa i zgłaszanie wszystkich przejawów dyskryminacji czy nienawiści.

Funkcjonariuszka stwierdziła, że tęczowe barwy ułatwią przede wszystkim walkę z brakiem tolerancji.

Pomysł ten nie wszystkim jednak przypadł do gustu. Wielu ekspertów jest zdania, że policja będzie od tej pory faworyzowała wybrane grupy społeczne.

Szukasz klienta na auto? Zapraszamy Cię do naszego skupu aut w Nakle nad Notecią

Caroline Farrow, jedna z katolickich działaczek jest przekonana, że gdyby na radiowozach namalowano elementy religijne, to spotkałoby się to z falą hejtu i oburzenia.

Nawet niektórzy działacze LGBT są przeciwni tak radykalnym działaniom. Twierdzą, że tęcza na policyjnych autach, może jedynie pogorszyć sprawę i przyczynić się do eskalacji jeszcze większych konfliktów.

Zobacz również: Lewica wściekła się na Tuska. „Nikt nie upoważnił go do wypowiadania się w imieniu całej opozycji”

Przeczytaj również:  Bezczelne groźby Łukaszenki. Zachęca imigrantów do atakowania granicy Polski [WIDEO]

Zobacz również: Hit! Mieszkanka Podlasia wyjaśniła Sterczewskiemu, o co chodzi na granicy z Białorusią: Tu się robi wielkie halo panie pośle! [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 870 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here