Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia złudzeń. Koalicja PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogą cieszyć się najwyższym 33 proc. poparciem wśród ankietowanych. W jej przypadku pojawia się jednak tendencja spadkowa nawet o 2 pkt proc. w porównaniu do stycznia.

Spadły również notowania Koalicji Obywatelskiej, którą na ten moment poparłoby 12 proc. badanych, co stanowi wynik niższy również o 2 pkt proc. w porównaniu do stycznia.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk z żalem: „To smutne, że musimy żyć w takim kraju”

Znacznym wzrostem popularności może cieszyć się Szymon Hołownia, którego ugrupowanie Polska 2050 zyskało poparcie na poziomie ok. 19 proc. głosów. To plasuje partię byłego prezentera TVN nawet na drugim miejscu rankingu.

Jeżeli chodzi o pozostałe wyniki, to 5 proc. respondentów podobnie jak w styczniu wybrałoby Konfederację. Poza Sejmem znalazłaby się Lewica z wynikiem 4 proc.

Zobacz również: Robert Bąkiewicz uderza w komercyjne media: To czynnik dezintegrujący naszą wspólnotę narodową

Dlaczego Szymon Hołownia tak zyskuje?

Zdaniem dr. Olgierda Annusewicza wzrost poparcia dla Szymona Hołowni jest uzależniony od dwóch czynników: — Codzienne live’y na Facebooku i to, że one rezonują w kolejnych kanałach komunikacji, inne jego aktywności, niewątpliwa elokwencja, łatwość dyskutowania, duża pewność siebie to wszystko elementy, które przyczyniają się do wzrostu sympatii dla kandydata — przekazał Annusewicz.

Źródło: rp.pl

(Visited 691 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj