propolski.pl: Jarosław Gowin w panice

Gowin zdecydował. Ośmioro polityków Porozumienia wydalonych z partii. Szykuje się kolejna rekonstrukcja rządu?

Lider Porozumienia Jarosław Gowin złożył wniosek o usunięcie z partii aż 8 członków. Z ugrupowania wydalono m.in. Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego i Jacka Żalka.

Wśród wykluczonych z partii znaleźli się: wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michał Cieślak oraz wiceszef MAP Zbigniew Gryglas.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk z żalem: „To smutne, że musimy żyć w takim kraju”

Z Porozumieniem pożegnali się również: Włodzimierz Tomaszewski, Karol Rabenda, Magdalena Błeńska, Paweł Skotarka, Andrzej Walkowiak.

Jakiś czas temu lider partii Jarosław Gowin przekazał, że zawiesza swój udział w radzie Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że jest gotów zmienić zdanie, w przypadku gdy Prawo i Sprawiedliwość straci wątpliwości co do jego przywództwa w ugrupowaniu.

Zobacz również: Sondaż CBOS: Gorszy wynik PiS i KO. Hołownia osiąga nawet 20 proc.

W poprzednim tygodniu z porozumienia wydalono także Adama Bielana i Kamila Bortniczuka. W przypadku Adama Bielana doszło do zawieszenia w prawach członka partii.

Politycy nie zgadzają się z tą decyzją, ponieważ w ich postrzeganiu zarząd partii został poszerzony w 2020 roku niezgodnie ze statutem. Gowin nie sprawuje już roli prezesa Porozumienia od 2017 roku, a jego trzyletni mandat na tym stanowisku nie został przedłużony.

Źródło: rp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these