Według najnowszego badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 35 procent poparcia. Zjednoczona Prawica tym samym odnotowała wzrost o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednimi sondażami. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni. Wybór tej partii wskazało aż 27 procent respondentów.

Polska 2050 Szymona Hołowni (27 procent) zyskała 3 punkty procentowe w stosunku do poprzednich sondaży zrealizowanych na zlecenie wPolityce.pl. Pomimo iż Zjednoczona Prawica (35 procent) wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem rankingów poparcia, Polska 2050 z tygodnia na tydzień stopniowo powiększa swój elektorat kosztem Koalicji Obywatelskiej.

Poparcie dla formacji Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało jedynie 15 procent respondentów, co oznacza też spadek o 2 punkty procentowe.

9 procent ankietowanych następnie wskazało na Lewicę. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Konfederację zagłosowałoby 7 procent uczestników badania. Na Kukiz’15 3 procent.

Ranking zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 3 procent badanych.

Deklarowana frekwencja wyniosła 64 procent. 26 procent ankietowanych stwierdziło, że nie ma zamiaru brać udziału w wyborach parlamentarnych. Sondaż został przeprowadzony metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Wzięło w nim udział 1057 osób w dniach od 28 do 31 maja.

Przeczytaj również:  Najwyższa emerytura w Polsce to kupa kasy. Będziesz zdziwiony

Przeczytaj również: Zmiany w obostrzeniach. „Przewiduje się przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów”. Celem projektu ma być dopuszczenie do szczepienia…

Przeczytaj również: Korwin-Mikke strollował ambasadę USA. To, co zrobił, nie mieści się w głowie: „Tam siedzą jakieś idiotki! Jedyne, czym się interesują to…

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 677 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj