propolski.pl: Krzysztof Śmiszek

Śmiszek chce rozwiązań siłowych: Jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to mam bardzo radykalne zdanie

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek był gościem w programie Onet Rano i wypowiadał się między innymi o konflikcie dotyczącym mianowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wiadomo, że problem ciągnie się od 2015 roku i wciąż nie jest pewne, kiedy się rozwiąże.

Krzysztof Śmiszek w mocnych słowach skomentował ten temat, mówiąc: – Jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to mam bardzo radykalne zdanie.

Dziennikarz Tomasz Sekielski zadał parlamentarzyście pytanie w kwestii sporu o sędziów TK.

– Będzie pan za tym, żeby wynosić z gabinetów tych, którzy zajmują niesłusznie miejsca w Trybunale Konstytucyjny, tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym, albo tych, którzy nabroili w NBP? – zwrócił się do posła Lewicy. 

Tu Krzysztof Śmiszek nie ukrywał, że ma zdecydowaną postawę i oczekuje konkretnych rozwiązań.

– Jeśli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to mam bardzo radyklane zdanie, ponieważ od kilku lat w TK zasiadają dublerzy, a nawet dublerzy dublerów. Jestem zwolennikiem siłowego wyprowadzenia trzech dublerów z TK. To są ludzie, którzy zajmują stanowisko nienależne tym osobom – odparł polityk.

W kolejnej części rozmowy Śmiszek bez ogródek stwierdził: – Najpierw trzeba wywołać jakieś poczucie przyzwoitości, jeśli nie, to jestem zwolennikiem siłowego rozwiązania w kwestii dublerów z Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kraków: Ze szpitala psychiatrycznego ewakuowano pacjentów. Interweniowało sześć zastępów straży pożarnej

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Operator TVP nie wytrzymał: „Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur******m. Idź zwal konia, tam pod TVN”

źródło: Twitter, Onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these