W poniedziałek w Londynie miały miejsce uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Monarchini, która zmarła 8 września 2022 roku rządziła przez 70 lat. Królowa odeszła spokojnie w otoczeniu najbliższych osób.

Prof. Magdalena Środa, która słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i poglądów, kolejny raz nie przebierała w słowach. Opublikowała na Facebooku mocny wpis, w którym oskarżyła Wielką Brytanię, że swój dobrobyt budowała na tragedii innych państw. Samą królową nazwała „ciemiężcą”.

Mocne słowa prof. Środy

– Rozumiem poruszenie w Wielkiej Brytanii z powodu śmierci królowej, w końcu monarchia na królowej nieźle w ostatnich latach zarabiała (turystyka) ale też – przede wszystkim – monarchia i jej wielosetletnie łupiestwo tudzież podboje, piractwo, niewolnictwo, eksterminacje, aneksje osadziły ten kraj na wyspie wielkiego dobrobytu. Jakoś przez ten zachwyt nad tradycją i smutek z powodu śmierci ciemiężcy nie przebija się świadomość historii kolonializmu, imperializmu, cierpienia i śmierci milionów…. – czytamy na Facebooku Środy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [SONDAŻ] „Najgorszy w historii” wynik PiS w badaniu zaufania. Pierwsze oznaki kryzysu wizerunkowego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macierewiczowi zarzuca się oszukiwanie Polaków ws. Smoleńska. Oto, jak się broni

Rozumiem poruszenie w Wielkiej Brytanii z powodu śmierci królowej, w końcu monarchia na królowej nieźle w ostatnich…

Opublikowany przez Magdalena Środa Poniedziałek, 19 września 2022

źródło: Facebook

(Visited 482 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj