Pracownia Political Changes przeprowadziła badanie, w którym pytała Polaków, czy ufają rządowi Morawieckiego. Trudno ocenić wyniki sondażu jako zadowalające dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

Z sondażu wynika, że rząd może liczyć na pełne zaufanie tylko 3,2 proc. wyborców. Ekipa Morawieckiego może przy tym liczyć na częściowe poparcie 17 proc. respondentów.

Złe wieści dla Kaczyńskiego

Dla PiS znacznie bardziej alarmująco musi wyglądać wysoki poziom nieufności Polaków do rządu. Aż 62,2 proc. Polaków zupełnie nie ufa rządowi. 7,9 proc. Polaków częściowo nie ufa rządowi ZjePu [„Zjednoczona Prawica” to formalna nazwa rządzącej koalicji – red.].

Reszta artykułu znajduje się pod grafiką

Propolski.pl: zaufanie PiS

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-19 września br.

Dlaczego Polacy nie ufają rządowi?

– W tej chwili obserwujemy rozchwianie jednego z filarów sukcesu i potęgi PiS, czyli stabilności sytuacji społeczno-gospodarczej. Ale to nie jest moment, w którym opozycja może spokojnie usiąść i powoli dzielić mandaty i stanowiska między siebie – tłumaczy politolog Rafał Chwedoruk.

Socjolog dr hab. Jarosław Flis wskazuje, że poziom zaufania Polaków do rządu jest obecnie niższy niż ten, jakim mogła „cieszyć się” Platforma Obywatelska w 2014 roku, kiedy traciła władzę w atmosferze skandalu. Zdaniem naukowca, kryzys wizerunkowy, jaki dotyka PiS jest już wystarczający, by partia Kaczyńskiego utraciła władzę.

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

To są tragiczne wyniki dla rządu. Są to chyba najgorsze w historii wyniki zaufania – podsumowuje mecenas Giertych.

CZYTAJ TEŻ: Duda zalicza wpadkę podczas wpisywania do księgi kondolencyjnej. „Czasem jednak musi ściągać” [+WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz TVN otrzymał słoną karę

Partia rządząca płaci za swoje błędy. Takie pandemonium, jakie ufundowała sobie przez ostatnie dwa lata – zaczynając od majowych wyborów, przez piątkę dla zwierząt, wyroki TK, pandemię, konflikt z UE, sądy, rozpad koalicji, utratę większości – jeśli spojrzeć na chłodno, robi wielkie wrażenie – wskazuje doktor.

Źródło: politicalchanges.pl / natemat.pl

(Visited 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj