Słowackie wojsko przejechało przez Polskę w kierunku Łotwy. Sztab Generalny Wojska Polskiego opublikował na Twitterze nagrania, na których widać to zdarzenie w szczegółach. Poinformowano, że Słowacy dołączą do Grupy Bojowej Łotwa układu NATO.

W mediach społecznościowych udostępniono nagranie ukazujące słowackie wojsko, które zmierza w kierunku północnym. Swoją podróż ma zakończyć na Łotwie, jednak po drodze żołnierze wezmą udział w ćwiczeniach na terenie Polski.

— Artylerzyści sił zbrojnych Słowacji w ramach rotacji dołączą do grupy bojowej eFP na Łotwie, zwiększając potencjał obrony i siłę odstraszania na wschodniej flance NATO. W trakcie przemieszczania przez Polskę przeprowadzą wspólnie z Zawiszakami i Grupą Bojową eFP Polska szkolenie ogniowe na poligonie w Orzyszu — przekazał Sztab Generalny WP na Twitterze.

O fakcie poinformował także portal Krosno24.pl i obwieścił, że kolumna wojsk ze Słowacji pojawiła się na terenie naszego kraju przed godz. 10. W jej skład wchodziło m.in. kilkanaście wozów opancerzonych.

— Wzmocniona Wysunięta Obecność (enhanced Forward Presence, eFP) zapewnia sprawną i elastyczną zdolność militarnego reagowania na wszelkie agresywne działania FR w ramach polityki odstraszania i obrony NATO — napisał SG WP.

Zobacz również: Nowe nagranie z Martą Lempart podbija sieć: „Ma Pani wiadro, za darmo nie będę robiła” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Tusk podsłuchiwany Pegasusem? Eksperci sprawdzili jego telefon

Zobacz również: BMW staranowało 10 samochodów. Kierowca miał 2,5 promila [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 1 525 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here