Dr Sławomir Mentzen opublikował w mediach społecznościowych post, w którym odniósł się do efektów działań polskich władz. Zaznaczył, że tak wysoka inflacja może oznaczać tylko jedno — Polacy przez miesiąc w roku pracują za darmo.

— Inflacja za listopad wyniosła już 7,7%. Okazało się, że drukowanie pieniędzy, wprowadzanie kolejnych podatków i regulacji, zwiększanie zasiłków, zniechęcanie do pracy i inwestowania prowadzi do wzrostu cen. No kto mógł się tego spodziewać? Przecież najlepsze modele prognostyczne prezesa NBP Adama Glapińskiego przewidywały znaczący spadek inflacji, a nawet groziły nam deflacją — stwierdził ironicznie Sławomir Mentzen.

— Inflacja w okolicy 8% oznacza, że jeden miesiąc w roku pracujemy za darmo. Zbliżamy się w ten sposób małymi krokami do ideału, czyli państwa komunistycznego, gdzie cały rok pracuje się za darmo — wskazał ekonomista, który nie ma wątpliwości, że rząd znajdzie rozwiązanie na problemy, które sam stworzył.

— Na szczęście nie ma się co obawiać. Rząd ma już świetny plan. Należy tylko dodrukować trochę pieniędzy, wydać je na zasiłki mające zrekompensować wzrost inflacji. Kolejny krok to oczywiście ceny maksymalne, które wprawdzie spowodują niedobory, ale które pokonamy kartkami, a nie, przepraszam, oczywiście bonami, za które będziemy kupowali żywność. Wtedy pozostanie tylko wyłapywanie spekulantów, którzy będą sprzedawać spod lady po cenach czarnorynkowych oraz specjalne sklepy, gdzie za żółtymi firankami członkowie partii będą mogli kupić jakieś towary luksusowe — napisał Mentzen.

Przeczytaj również:  USA: Biden: nie sądzę, by w sprawie Tajwanu Chiny posunęły się dalej niż obecnie

— Wszystko zgodnie z najlepszymi metodami wenezuelskiej szkoły ekonomii. To musi się udać — skwitował na Facebooku.

Zobacz również: Wiceszefowa KE atakuje Boże Narodzenie. Nie podobają jej się chrześcijańskie imiona

Zobacz również: Robert Biedroń: to my, lewica, jesteśmy tą siłą, która dodaje energii opozycji

Inflacja za listopad wyniosła już 7,7%. Okazało się, że drukowanie pieniędzy, wprowadzanie kolejnych podatków i…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Wtorek, 30 listopada 2021

Źródło: Facebook.com

(Visited 501 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj