Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń przemawiał w niedzielę podczas wielkopolskiego kongresu tego ugrupowania w Poznaniu.

— To my, lewica, jesteśmy tą siłą, która dodaje energii tej opozycji — obwieścił Robert Biedroń przypominając, że celem lewicy jest nie tylko odsunięcie PiS od władzy, ale przede wszystkim doprowadzenie do tego, by Polkom i Polakom żyło się „normalniej i po europejsku”.

— Lewica zawsze wygrywa, kiedy idzie zjednoczona, a przegrywa, kiedy idzie podzielona – i to jest stara prawda, z której nie zawsze wyciągaliśmy w przeszłości wnioski, a dzisiaj te wnioski pozytywne wyciągamy — dodał europarlamentarzysta Robert Biedroń.

W trakcie niedzielnego kongresu podjęte zostaną decyzje odnośnie nowych władz ugrupowania w regionie. Robert Biedroń podkreślił, że Wielkopolska jest ważnym obszarem dla Lewicy, która oferuje Polakom prawdziwe i rzeczowe zmiany. Wyjaśnił przy tym, że duża liczba przedstawicieli lewicy pełniąca ważne funkcje publiczne jest gotowa aktywnie działać.

— Lewica tutaj ma ogromne zaufanie, ogromny mandat zaufania, duże poparcie w porównaniu z innymi województwami i dużą reprezentację polityczną. Mamy naszych parlamentarzystów, mamy samorządowców i wiele osób, które dzisiaj pełnią ważne funkcje publiczne, reprezentując wartości, program lewicy — powiedział lewicowy polityk.

Przeczytaj również:  "Ten hejt trzeba powstrzymać". Minister Czarnek pozywa Tuska

— Jesteśmy dzisiaj tutaj także dlatego, że dobrze wiemy, że nie może to się skończyć na wyborach osobowych. To musi się skończyć na wyborach Polek i Polaków. To musi się skończyć w momencie, w którym będziemy startowali w wyborach samorządowych, parlamentarnych, europarlamentarnych i prezydenckich — dodał.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy wyjaśnił, że „dla nas najważniejsze jest dzisiaj, żeby pokazać na opozycji, że my jesteśmy tą siłą – a jesteśmy tą siłą i chcemy to pokazywać – która dodaje energii tej opozycji”.

Polityk przekonywał, że lewica uświadamia sobie, jakie kwestie są wyjątkowo ważne dla Polek i Polaków. Wymienił tutaj katastrofę klimatyczną, likwidowanie ubóstwa, wyrównywanie szans obu płci, a także świeckie państwo.

— Nie załatwi tego Platforma Obywatelska, nie załatwi tego PSL, nie załatwi tego Polska 2050. Załatwić to możemy razem, ale tą energią będzie zawsze lewica. Bo my jesteśmy postępowi, bo my zawsze te wartości, które są w Europie, przynosimy do Polski i o nie walczymy — mówił Biedroń. Nie krył przy tym, że do zadań jego partii zalicza się przede wszystkim odsunięcie od władzy PiS.

Przeczytaj również:  Lewandowski przeprosił kibiców Bayernu. Wyjawił, co było powodem jego odejścia

— Naszym najważniejszym celem jest nie tylko odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy, ale doprowadzenie do tego, żeby Polkom i Polakom żyło się po prostu normalniej i po europejsku. Żeby te standardy, które są w Europie, w końcu obowiązywały także w Polsce. I o to będziemy walczyli — zapewniał Biedroń.

Źródło: PAP, stefczyk.info

(Visited 237 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj