Prezes Narodowego Banku Polskiego powiadomił prokuraturę w związku ze słowami wypowiedzianymi przez Tomasza Siemoniaka.

Adam Glapiński zabrał głos po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej na konferencji prasowej.

Na początku ustosunkował się do słów polityków PO m.in. Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka, w swojej kwestii.

– Mieliśmy ostatnio serię wypowiedzi polityków, których przeważnie nie komentuję. Donald Tusk, a następnie Tomasz Siemoniak byli uprzejmi powiedzieć, że następnego dnia, po tym, jak wygrają wybory, wyprowadzą prezesa NBP z siedziby – powiedział Glapiński.

– Bałbym się, gdyby Polska weszła w taki okres swojej historii, gdy „silni ludzie” będą wyprowadzać urzędników – dodał prezes NBP.

Szef NBP wyjaśnił, że jest to zwyczajny atak na konstytucyjne prawa NBP, jak również na jego suwerenność. Dodał, że z racji tego musi podjąć kroki prawne.

– Departament Prawny NBP przygotowuje w tej sprawie odpowiednie pisma do wymiaru sprawiedliwości, aby pociągnąć do odpowiedzialności Tomasza Siemoniaka. Wchodzi w grę groźba karalna i zamach na niezależność i suwerenność NBP zagwarantowane w konstytucji. To próba wymuszenia na banku narodowym jakiejś decyzji – wyjaśniał.

Adam Glapiński skwitował, że politycy tacy jak Siemoniak nie powinni być dopuszczeni do życia publicznego.

– Raz na zawsze. Co oni właściwie proponują? Zresztą podobne groźby dotyczą, zdaje się, Julii Przyłębskiej, przewodniczącej TK, o siłowych działaniach w stosunku do osób na urzędach kadencyjnych. Skądinąd nie wiem, dlaczego pan Siemoniak miałby czekać do wyborów? Zapraszam go już teraz, może przyjść z tymi silnymi ludźmi. Rozumiem, że dysponuje na stałe jakąś grupą przestępczą, która jest gotowa do takich działań. Może przyjść już teraz, tu też spotka jakichś silnych ludzi. Nie strażników oczywiście, tylko pielęgniarzy z naszego Enelmedu tutaj, bo to tak należy kwalifikować – tłumaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziennikarka opublikowała skandaliczny fotomontaż. „Podłość. Jakim trzeba być człowiekiem?” [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siergiej Ławrow na szczycie G-20. Nie spodziewał się takich słów [WIDEO]

źródło: Twitter, wprost

(Visited 407 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj