Ulicami Słubic i Frankfurtu nad Odrą przeszedł polsko-niemiecki marsz środowisk LGBT. Wydarzenie odbyło się w sobotę 5 września o godz. 14 na Placu Bohaterów. Na miejscu doszło jednak do kolejnej prowokacji.

Pierwszy słubicko-frankfurcki marsz równości środowisk LGBT przyciągnął do siebie aktywistów na rzecz tolerancji wobec osób nieheteronormatywnych, studentów i pracowników administracji oraz mediów. Wydarzenie organizowała grupa dwudziestu osób pochodzących ze Słubic, Frankfurtu i okolic.

— Jesteśmy ludźmi nieheteronormatywnymi; lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi różnych pokoleń, osobami cispłciowymi i transpłciowymi, osobami, które nie utożsamiają się z binarnym podziałem płci, starszymi i młodszymi, studentami, osobami pracującymi, seniorami, osobami w związkach i bez związków, ateistami, prawosławnymi lub katolikami, oraz osobami heteroseksualnymi, dla których ważnym jest dbanie o różnorodność orientacji seksualnych i społeczno-kulturowej tożsamości płciowej ich mieście. Mieszkamy we Frankfurcie i Słubicach — czytamy w komunikacie prasowym.

Organizatorzy wystosowali także oficjalną listę żądań i postulatów:

  • więcej miejsc w Dwumieście, które są przyjazne dla osób LGBTQ+
  • uchwalenia wspólnej rezolucji o ustanowieniu Dwumiasta bezpiecznym miejscem dla wszystkich ludzi. Ponadto żądają podjęcia działań mających na celu skończenie z dyskryminacją w Dwumieście
  • utworzenia polsko-niemieckiej poradni dla osób LGBTQ+
  • chcą Dwumiasta, które rozumie różnorodność tożsamości płciowych, form związków, planów życiowych i orientacji seksualnych i by zostało to zrealizowane w ramach wspólnego Słubicko-Frankfurckiego Planu Działania na lata 2020-2030, zwłaszcza w obszarze edukacji.
Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Chcemy, żeby Dwumiasto, dla nas, społeczności LGBTQ+ i nie tylko, stało się miejscem, w którym dobrze się żyje — postulują aktywiści.

W Słubicach zgromadziła się również katolicka kontrmanifestacja, w trakcie której jej uczestnicy śpiewali „Ave Maria”. Aktywiści LGBT zagłuszali jednak pieśń, gwiżdżąc i wznosząc okrzyki. Internauci dopatrzyli się również w pochodzie LGBT obecności prowokacyjnych obrazów z Matką Boską — w tęczowej aureoli.

Przeczytaj również: Jarosław Kaczyński wygrał w sądzie z Obywatelką RP. Nie musi przepraszać za swoje słynne słowa

Marsz równości środowisk LGBT rusza z placu Przyjaźni

Gepostet von Nasze Słubice PL am Samstag, 5. September 2020

Na trasie marszu równości środowisk LGBT przy moście granicznym w Słubicach manifestowała także grupa związana z obrońcami tradycyjnych wartości chrześcijańskich. Policja kordonem oddzieliła dwie grupy.

Gepostet von Nasze Słubice PL am Samstag, 5. September 2020

Gepostet von Nasze Słubice PL am Samstag, 5. September 2020

źródło: slubice.naszemiasto

(Visited 4 929 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj