Radosław Sikorski nie daje o sobie zapomnieć. Często udziela się medialnie i w ostrych słowach komentuje działania polskiego rządu. Polityk udzielił wywiadu dla portalu „EU Observer, w którym porównał Jarosława Kaczyńskiego do Edwarda Gierka.

— Przewodniczący polskiej partii rządzącej PiS Jarosław Kaczyński próbuje przekształcić kraj w rzymskokatolicką dyktaturę — mówił były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Rozmówca gazety wyraził swoje zaniepokojenie kierunkiem, w którym zmierza Polska. Jest przekonany, że już wkrótce stanie się „rzymskokatolicką dyktaturą”. Sikorski w dalszej części wywiadu wypowiadał się krytycznie o prezesie PiS.

— Chce on stworzyć katolickie państwo narodu polskiego. Jego wizją jest Salazar, a raczej Franco, ale ma on przy tym silne poparcie ze strony Stanów Zjednoczonych — mówił europoseł PO.

Po chwili porównał Kaczyńskiego do Edwarda Gierka, jednak nie w pełni.

— On jest taki anachroniczny. Jakby z lat 70-tych. Taki Gierek, który był komunista-nacjonalistą, miękki, rozrzutny. Ale Gierek był modernizatorem, a Kaczyński nim nie jest — tłumaczył Radosław Sikorski.

Dodał, że lider Prawa i Sprawiedliwości w jego ocenie jest po prostu „dziwny”. Na tę „dziwność” miałoby się składać mieszkanie z kotem, brak internetu czy prawa jazdy.

Radosław Sikorski odniósł się także do wyborów prezydenckich w naszym kraju.

— Jeśli głosowanie nie będzie mogło się odbyć przed sierpniem, z powodu pandemii lub innych czynników, kadencja Dudy wygaśnie, tworząc prezydenta-ducha i więcej chaosu. Rozumnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przeprowadzenie wyborów 90 dni po jego zakończeniu — podkreślił.

Na pytanie, dlaczego PiS wciąż cieszy się tak wielkim poparciem, odpowiedział:

— To wina tradycjonalistycznego i prowincjonalnego Kościoła Katolickiego w Polsce. Kaczyński jest ponadto dobrze zorganizowany i zgromadził wokół siebie bolszewicką sektę, podczas gdy opozycja jest podzielona. Mimo tego Kaczyński nie reprezentuje większości Polaków — podsumował polityk.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun o "telewizji reżimowej": "Szczęść Boże, Kartagina powinna być zburzona"

źródło: fronda.pl

(Visited 39 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here