Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow jest zdania, że wprowadzenie sił pokojowych NATO na Ukrainę może wiązać się z przejęciem kontroli Polski nad zachodnią częścią Ukrainy.

– NATO powinno podejść do tej sprawy realistycznie i rozsądnie – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

– Premier Polski (Mateusz) Morawiecki wysuwa teraz pomysł wysłania sił pokojowych NATO na Ukrainę. Nie wykluczam, że gdyby taka decyzja została podjęta nagle, zakładałby, że podstawą takich sił pokojowych będzie polski kontyngent, który przejmie kontrolę nad Ukrainą Zachodnią ze Lwowem na czele i pozostanie tam przez długi czas. Myślę, że to taka demagogiczna inicjatywa, a członkowie NATO zrozumieją, że nadal muszą być rozsądni i realistyczni – dodał rosyjski polityk.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński, szef PiS zaproponował, aby na Ukrainę wysłać misję pokojową NATO w celu unormowania całej sytuacji. Nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu.

Siergiej Ławrow nie omieszkał przypisać innym państwom intencji podobnych, jak ma Rosja. Nasz kraj słusznie zauważył, że jedynie międzynarodowe siły mogą powstrzymać zapędy Putina. Z pewnością jednak polskim władzom nie przeszło nawet przez myśl, by cokolwiek zajmować.

Przeczytaj również:  Gen. Skrzypczak przyznaje: "Nie wykluczam posiadania przez Ukrainę broni jądrowej"

Zobacz również: Były premier Wielkiej Brytanii dotarł do Polski. David Cameron dostarczył pomoc humanitarną dla uchodźców

Zobacz również: Prezydent Zełenski: „Front jest zaśmiecony trupami rosyjskich żołnierzy. Ciała nie są zabierane”

źródło: Interfax, NCzas.com

(Visited 391 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj