Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron opublikował na Twitterze post, w którym poinformował, że razem z osobami z organizacji Chippy Larder przybył do naszego kraju.

Były szef brytyjskiego rządu musiał przebyć aż 1,5 tysiąca kilometrów ciężarówką. Wszystko po to, by wspomóc uchodźców wojennych z Ukrainy i dostarczyć im pomoc humanitarną.

David Cameron obwieścił na Twitterze, że jest już w Polsce. Podkreślił, że cała podróż zajęła mu około 20 godzin, a rozpoczęła się ona w piątek.

Były premier Anglii wyjaśnił, że znajduje się nieopodal polsko-ukraińskiej granicy, a dokładniej w magazynie Czerwonego Krzyża.

— Jest tu strasznie zimno, ale dobrze było odbyć tę podróż i zrobić coś dla uchodźców, którzy cierpią z powodu tej okrutnej wojny — powiedział David Cameron.

Jeszcze w piątek polityk przekazał, że wybiera się do naszego kraju wraz z dwoma koleżankami z Chippy Larder. Opublikował przy tym zdjecie, w którym widać go w kabinie ciężarówki.

— To będzie długa droga, ale będę Was informować po drodze. Przez ostatnie dwa lata byłem wolontariuszem w Chippy Larder, projekcie realizowanym w moim lokalnym mieście, który pomaga rodzinom o niskich dochodach, wspierając ich nadwyżkami żywności z supermarketów (i jednocześnie ogranicza marnowanie żywności) — napisał David Cameron w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Łukaszenka: Nie popierałem żadnych działań wojennych

Zobacz również: Ukrainka dała rosyjskim żołnierzom paszteciki. To, co ich spotkało było straszne

źródło: Twitter.com, tvn24

(Visited 192 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj