Ukraiński wywiad donosi, że Białoruś już niedługo może napaść na Ukrainę. – ​Istnieje duże ryzyko ataku na Wołyń – poinformował portal Ukraińska Prawda.

– Ryzyko ofensywy z Republiki Białoruś na kierunku wołyńskim jest oceniane jako wysokie – dodaje portal. Podobne informacje przekazało biuro prezydenta Wołodymyra Zełenskiego mówiąc o możliwości agresji białoruskiej na Wołyń.

Ukraiński wywiad dodaje, że do wspomnianego scenariusza może dojść w bardzo krótkim czasie. Kierownictwo Białorusi podjęło taką decyzję pomimo sprzeciwu ze strony żołnierzy oraz ludności.

Według portalu resorty siłowe zaapelowały do białoruskich wojskowych przekazując:

– To nie wasza wojna. Ale to dzieci waszych obywateli i wasi mężczyźni będą umierać na naszej ziemi. Zatrzymajcie się, póki jest jeszcze na to szansa.

Wielu ekspertów jest zdania, że wyjazd dyplomatów na Białoruś równoznaczne jest z planami agresji zbrojnej. W piątek i sobotę białoruski ambasador oraz personel dyplomatyczny wyjechali z Ukrainy. Tymczasem sam Łukaszenka kilka dni temu obiecywał, że Białoruś nie zamierza przystąpić do wojny.

Zobacz również: Prezydent Zełenski: „Front jest zaśmiecony trupami rosyjskich żołnierzy. Ciała nie są zabierane”

Zobacz również: Wojciech Cejrowski bez litości dla paczkomatów. Powiedział, co by z nimi zrobił

źródło: RMF FM

(Visited 215 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj