Sensacyjny sondaż

Sensacyjny sondaż. „Mamy właściwie remis ze wskazaniem”

Sensacyjny sondaż Kantar Public wskazuje, że poparcie dla ZjeP-u (Zjednoczona Prawica – dop. red.) topnieje. Już tylko 29 procent respondentów deklaruje, że chciałoby głosować na tandem Kaczyński-Ziobro. Nieco dalej uplasowała się Koalicja Obywatelska. Biorąc pod uwagę niewielki rozstrzał poparcia, można mówić o ewentualnym remisie ze wskazaniem na pisowców.

Sensacyjny sondaż

Jak podaje portal tvn24.pl, ZjeP cieszy się poparciem 29 procent ankietowanych. Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 27 procent badanych. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni, na którą zagłosować chce 8 procent wyborców. W Sejmie znalazłoby się jednak pięć ugrupowań.

Mamy właściwie remis – ze wskazaniem na PiS – mówi Urszula Krassowska z Kantar Public, którą cytuje „Gazeta Wyborcza”.

– Połączone siły opozycji (Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Lewica) uzyskują znaczącą przewagę nad PiS, nawet gdyby partia Jarosława Kaczyńskiego sięgnęła po wsparcie Konfederacji. Potrzebne jednak będzie współdziałanie opozycji. Czy to się uda? Tego jeszcze nie wiemy. Wybory w Rudzie Śląskiej jedności nie potwierdzają, nie wystartował w nich wspólny kandydat opozycji, ale plan odsunięcia PiS został zrealizowany – dodaje Krassowska.

Czwarte miejsce przypadło Lewicy (7 procent), piąte zaś Konfederacji (6 procent, wzrost o dwa punkty procentowe). Do Sejmu nie dostałyby się PSL (3 procent), Kukiz’15 (3 procent) oraz AgroUnia (1 procent).

Na uwagę zasługuje deklarowana frekwencja wyborcza. Aż 68 procent badanych wskazało, że weźmie udział w wyborach parlamentarnych.

Przeczytaj również: „Pod rządami PiS-u uzależniliśmy się od węgla z Rosji”. Najwięcej surowca PiS sprowadził w 2018 r.

źródło: tvn24.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these