Trójka senatorów – Jan Filip Libicki, Ryszard Bober i Artur Dunin zaraziła się koronawirusem. W efekcie odwołane zostało posiedzenie Sejmu oraz Senatu.

Z uwagi na powyższe wydarzenie, Marszałek Tomasz Grodzki skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości za niesprostanie wyzwaniu, jakim jest trwająca pandemia. Zdaniem polityka skala zachorowań świadczy o niekompetencji rządu.

Czytaj także: PILNE: Odkryto nielegalną siatkę trans-aktywistów, którzy sprzedają hormony dzieciom

Ponadto zdaniem Grodzkiego wypowiedź prezydenta Dudy dotycząca tego, że „nie każdy lubi noszenie maseczek”, była nieodpowiedzialna. Polityk wspomniał również o panującym w kraju rozprężeniu, które sprawiło, że wielu Polaków nie przestrzega wytycznych.

Słowa Marszałka skomentował senator Marek Pęk. Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, Grodzkiemu brakuje pokory. Pęk przypomniał także listę błędów Grodzkiego dotyczącą pandemii.

Czytaj także: Nagły komunikat w sprawie weselnych przyjęć. Część Polaków będzie musiała zmienić plany

— Marszałek #Grodzki od początku pandemii #COVID19 dawał zły przykład osobisty, był oporny co do zmian w pracach Senat, działał uznaniowo i chaotycznie. Standardy wyznaczał Sejm, Senat zawsze był w tyle. Dziś mamy ognisko covid w Senacie, a Marszałek poucza Rząd. Trochę pokory… — napisał na Twitterze Pęk.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

źródło: twitter.com

(Visited 15 687 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj