Z powodu pandemii terminy wielu wesel zostały przełożone. Choć aktualnie uroczystości znów się odbywają, rząd wydał w tej sprawie ważny komunikat.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zapowiedział, że zamierza apelować o to, aby na weselach lista gości była ograniczona, a same wydarzenia zostały znacznie skrócone.

Czytaj także: Marszałek Witek wytłumaczyła Joannie Scheuring-Wielgus na czym polega demokracja

— Wydawało nam się, że wesela będą bezpiecznie. Sytuacja doprowadziła do tego, że wiemy, że wesela są zbyt duże – czasem trzykrotnie większe niż nasze rekomendacje, są tam starsi ludzie. Jest tam naprawdę kompletny brak dystansowania — tłumaczył szef GIS.

W ciągu kilku najbliższych dni mają pojawić się istotne wytyczne. Możliwe, że zostanie wprowadzony rejestr wesel. W ten sposób łatwiej byłoby ustalić, jakie osoby mają trafić na kwarantannę, gdy u któregoś z weselników zostanie wykryty koronawirus.

Z powodu pandemii wiele młodych par zdecydowało się już na przełożenie weselnych przyjęć. Choć początkowo chciały wziąć ślub nawet w trakcie pandemii, ze względów bezpieczeństwa uroczystości przełożono, aby móc pobrać się w normalnych warunkach.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa lekceważy problemy, które wystąpią na rynku rzepaku? Obawy producentów są uzasadnione

Czytaj także: Szumowski przypadkowo się wygadał. Prawdziwa liczba zarażonych drastycznie różni się od oficjalnej

W Polsce od początku pandemii odnotowano około 47 tysięcy zakażeń. Bardzo możliwe, że wraz z upływem czasu rząd zdecyduje się na zwiększanie restrykcji.

Źródło: Onet.pl

(Visited 2 164 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj