Senator Marek Borowski był gościem w programie „Onet Rano„. Polityk wypowiedział się na temat nowelizacji ustaw sądowych. Ocenił również, że prezydent Duda swoimi działaniami przyczynił się do narastających konfliktów i chaosu.

Marek Borowski miał na myśli, że prezydent RP od kilku lat podpisuje bezrefleksyjne ustawy, które doprowadziły do chaosu.

Senator odniósł się również do podpisanej przez prezydenta ustawy, która wprowadza sankcje dla sędziów krytycznych wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości.

— Mamy do czynienia z potężnym, narastającym chaosem wywołanym kolejnymi decyzjami PiS-u i prezydenta Andrzeja Dudy, który jest odpowiedzialny za to, co się teraz dzieje w sądach. I wreszcie prezydent podpisał tę ostatnią ustawę, tzw. represyjną, która demoluje ten system kompletnie — stwierdził Borowski.

— Ona stawia sędziów wobec potężnych dylematów moralnych — podporządkować się wyrokom sądu najwyższego, który jest dla nich autorytetem czy narazić się na sankcje dyscyplinarne, aż do usunięcia z zawodu włącznie. Prezydent Duda doprowadził do sytuacji dramatycznej — kontynuował ekonomista niezadowolony z obecnego stanu rzeczy.

Przeczytaj również:  Tyszka: Kaczyński bardziej nienawidzi Niemców, niż kocha Polskę

źródło: rp.pl

(Visited 60 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj