Poseł Joanna Scheuring-Wielgus odwiedziła stronę Biuletynu Informacji Publicznej i znalazła tam ogłoszenia duszpasterskie. Z tego wszystkiego zainteresowała się gminą Czernikowo, w województwie kujawsko-pomorskim.

— Na jakiej podstawie? Kto podjął taką decyzję? — pytała oburzona parlamentarzystka w liście do wójta.

— Czy oficjalne kanały informacyjne jednostki samorządu terytorialnego są właściwym miejscem do reprezentowania opcji światopoglądowych jednej z organizacji religijnych? — kontynuowała Scheuring-Wielgus na Twitterze.

Zobacz również: Sondaż: Większość Polaków nosi maseczki, ale nie wie dlaczego

— Czy na gminnej stronie BIP można znaleźć analogiczne informacje dotyczące Świadków Jehowy ze zboru w Czernikowie oraz takie, które są skierowane także do mieszkańców bezwyznaniowych i niewierzących? Jeżeli nie, to jest to jawne pogwałcenie konstytucyjnej zasady równości, czego żaden organ władzy państwowej, w tym jednostka samorządu terytorialnego, absolutnie nie powinna robić — kontynuowała niezwykle wzburzona.

Emocje u posłanki Lewicy mogły być wywołane faktem, że w ogłoszeniach duszpasterskich pojawiła się informacja o zbieraniu podpisów pod projektem ustawy przeciwko ideologii LGBT.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 2 390 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj