Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała o Macierewiczu, że jest „kłamcą smoleńskim”, który „grzebał w zwłokach”, po to, by udowodnić zamach.

Posłanka nawiązała do reportażu TVN24 „Czarno na białym”, w którym zarzucono byłemu szefowi MON tuszowanie dowodów wykluczających zamach w Smoleńsku.

– Osoby, które zaprosił do zespołu Antoni Macierewicz, mówią, że on kłamał, oszukiwał i manipulował – powiedziała posłanka.

W ocenie Scheuring-Wielgus niektórzy eksperci zrezygnowali, ponieważ „ich wnioski zostały zmanipulowane”. Jak dodała, fakt ten ją po prostu przeraża.

– Macierewicz to jest człowiek, który wbrew woli rodzin ofiar katastrofy smoleńskich, grzebał w zwłokach. Po co? Po to, żeby uwiarygodnić swoją tezę o zamachu. Macierewicz to również ta osoba, która zrujnowała MON. On jest po prostu kłamcą smoleńskim. Powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za defraudację dokumentów, manipulację informacjami i za to, że sprzeniewierzył 30 mln zł – kontynuowała poseł Lewicy.

Oskarżenia ze strony TVN

– Eksperymentalny wybuch oderwał cały płat blachy i rozszarpał metalowe podłużnice w wielu różnych kierunkach. Tego rodzaju uszkodzeń nie miała oderwana część skrzydła tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem – mówili autorzy materiału „Czarno na białym”.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa został zaproszony na pogrzeb Elżbiety II. Oto, co odpowiedział

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramat w Warszawie. 16-letni motocyklista potrącił matkę z dwójką dzieci

źródło: Radio ZET / Onet

(Visited 132 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj