propolski.pl: Lech Wałęsa

Lech Wałęsa został zaproszony na pogrzeb Elżbiety II. Oto, co odpowiedział

Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. Ten zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek. Co odpowiedział były prezydent?

Pogrzeb królowej Elżbiety II jest z pewnością jednym z głośniejszych i ważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii. Do Londynu uda się m.in. prezydent USA Joe Biden, a także polski prezydent Andrzej Duda razem z małżonką.

– Pan prezydent z małżonką polecą do Londynu samolotem państwowym. Wszystko zostało uzgodnione ze stroną brytyjską. Z Londynu pan prezydent od razu poleci do Nowego Jorku, dlatego skorzystanie z samolotu rejsowego w tym przypadku nie byłoby możliwe – przekazał w rozmowie z „Faktem” szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Czy Lech Wałęsa pojawi się na pogrzebie Elżbiety II?

Na uroczystości pogrzebowe zaproszono byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Polityk dowiedział się o śmierci królowej w USA, kiedy przebywał na ważnych spotkaniach. Wałęsa nie pojawi się jednak w Londynie ze względu na stan zdrowia.

– Było powiadomienie od pani ambasador Anny Clunes, jednak ze względu na stan zdrowia szef z wielką przykrością musiał zrezygnować z wyjazdu na uroczystości pogrzebowe Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Zmiana czasu, klimatu, lekkie przeziębienie, ma swoje lata. Czas mija nieubłaganie – powiedział dyrektor biura Lecha Wałęsy Marek Kaczmar.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zełenski zaproponował Putinowi układ. Kreml nie był zainteresowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykański wojskowy: „Szykujmy się na rozpad Rosji”

źródło: Fakt.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these