Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. Ten zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek. Co odpowiedział były prezydent?

Pogrzeb królowej Elżbiety II jest z pewnością jednym z głośniejszych i ważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii. Do Londynu uda się m.in. prezydent USA Joe Biden, a także polski prezydent Andrzej Duda razem z małżonką.

– Pan prezydent z małżonką polecą do Londynu samolotem państwowym. Wszystko zostało uzgodnione ze stroną brytyjską. Z Londynu pan prezydent od razu poleci do Nowego Jorku, dlatego skorzystanie z samolotu rejsowego w tym przypadku nie byłoby możliwe – przekazał w rozmowie z „Faktem” szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Czy Lech Wałęsa pojawi się na pogrzebie Elżbiety II?

Na uroczystości pogrzebowe zaproszono byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Polityk dowiedział się o śmierci królowej w USA, kiedy przebywał na ważnych spotkaniach. Wałęsa nie pojawi się jednak w Londynie ze względu na stan zdrowia.

– Było powiadomienie od pani ambasador Anny Clunes, jednak ze względu na stan zdrowia szef z wielką przykrością musiał zrezygnować z wyjazdu na uroczystości pogrzebowe Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Zmiana czasu, klimatu, lekkie przeziębienie, ma swoje lata. Czas mija nieubłaganie – powiedział dyrektor biura Lecha Wałęsy Marek Kaczmar.

Przeczytaj również:  Lech Wałęsa rozwścieczył Dmitrija Miedwiediewa. Padły mocne słowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zełenski zaproponował Putinowi układ. Kreml nie był zainteresowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykański wojskowy: „Szykujmy się na rozpad Rosji”

źródło: Fakt.pl

(Visited 741 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj