propolski.pl: Grzegorz Schetyna o stworzeniu nowego rządu

Schetyna wbija szpilę Trzaskowskiemu: Jego ruchu nie ma

Były szef PO Grzegorz Schetyna był gościem na antenie RMF FM i skomentował słowa Borysa Budki, który przedstawiając wniosek KO o odwołanie wicepremiera Kaczyńskiego, powiedział, że opozycja „dała sobie przyprawić gębę totalnej opozycji i antyPiS”.

— Pomysł totalnej opozycji oczywiście, że nie był błędem, tamten czas 2016 roku, był skuteczną próbą integrowania opozycji. Wtedy dominowała w parlamencie Nowoczesna, KOD był bardzo obecny. My to wszystko próbowaliśmy i skutecznie integrowaliśmy. Dzisiaj partia Nowoczesna nie jest w parlamencie, jest członkiem KO, a KOD nie jest obecny w życiu politycznym — ocenił Grzegorz Schetyna.

Zdaniem gościa RMF FM „twarda polityka antyPiS-owska, nazywana totalną opozycją, dała na przykład zwycięstwo w Senacie”. Dodał, że plan stworzenia opozycji totalnej był jak najbardziej potrzebny.

— Twarda polityka antyPiS-owska, nazywana totalną opozycją, dała na przykład zwycięstwo w Senacie. Uważam, że każdy przewodniczący musi szukać swojej politycznej drogi, swojego politycznego pomysłu. Cztery lata mojego szefowania było częścią twardej, totalne opozycji, zgoda, i zbudowania Koalicji Obywatelskiej i Europejskiej, jednoczenia opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Mówiłem też wielokrotnie o totalnej propozycji — kontynuował były szef PO.

Zobacz również: Czarzasty atakuje Ziobro: „Zrobił z siebie idiotę”

Na pytanie, czy nie czuje się wypchnięty ze swojego ugrupowania, odparł, że nie ma takiego wrażenia: — I nie mam takiego odczucia. Mam poglądy, otwarcie o nich mówię. Platforma Obywatelska jest własnością nas wszystkich — członków, założycieli, a przede wszystkim wyborców — stwierdził.

Schetyna został również zapytany o ruch Trzaskowskiego, który jego zdaniem wciąż nie istnieje na poważnie.

— Te ponad 10 milionów głosów w drugiej turze pokazywało, jaka wielka jest przestrzeń polityczna dla Rafała Trzaskowskiego i projektu, o którym mówił. Tego projektu dzisiaj nie ma, on nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii, nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie — powiedział polityk.

W rozmowie nawiązano do kwestii ulicy prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Zdaniem byłego szefa PO taka ulica powinna powstać, ale ostatnie słowo należy do Trzaskowskiego.

— Mówił prezydent Trzaskowski o tym, że nie chce wprowadzać tematu ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie w kampanii wyborczej. Teraz jest czas po kampanii wyborczej i to jest decyzja miasta i inicjatywy Rafała Trzaskowskiego. Decyzja w ich rękach. Uważam, że taka ulica powinna zostać. Ta nazwa powinna zostać przypisana do którejś z powstających ulic w Warszawie — ocenił Schetyna.

Dziennikarz wspomniał także o kwestii szczepień na koronawirusa. Grzegorz Schetyna zapewnił, że zamierza się zaszczepić tak jak w przypadku grypy.

— Zaszczepię się przeciwko koronawirusowi. Szczepię się na grypę od wielu lat. Robię to zawsze. Uważam, że trzeba się szczepić, trzeba też pokazać, że to jest bardzo ważny i skuteczny środek do walki z pandemią. W Polsce nie ma powszechnej akceptacji dla tego procesu, więc uważam, że każda deklaracja osoby publicznej jest ważna — powiedział Schetyna.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these