propolski.pl: Radosław Sikorski uderza w prezesa PiS

Sikorski uderza w prezesa PiS: „Swoimi kompleksami ramol zaraża pół Polski”

Były minister spraw zagranicznych w krytycznych słowach skomentował wywiad dla „Gazety Polskiej”, udzielony przez prezesa PiS. Pozycja naszego państwa zawsze będzie tak twardo broniona, ale broniona racjonalnie, z głową i jak widać niezwykle skutecznie — mówił wicepremier Jarosław Kaczyński.

Dodał, że nasz kraj podczas negocjacji na szczycie RE osiągnął dokładnie „tyle, ile można było uzyskać”. Lider PiS jest zdania, że suwerenność jest czymś, czego nie można kupić za żadne pieniądze, a jego podejście do Unii Europejskiej wciąż pozostaje takie samo. Nastawienie Jarosława Kaczyńskiego nie przypadło do gustu Radosławowi Sikorskiemu, który opublikował krytyczny wpis w mediach społecznościowych.

— Swoimi kompleksami ramol zaraża pół Polski. Tak, mamy prawo do takiego samego szacunku co inne kraje. Ale co ma wytknięcie złamania własnej konstytucji i traktatów do braku szacunku? Odwrotnie, od poważnych krajów więcej się wymaga — skomentował Sikorski.

Zobacz również: Czarzasty atakuje Ziobro: „Zrobił z siebie idiotę”

Unijni liderzy osiągnęli porozumienie w sprawie nowego budżetu UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy. Dzięki premierowi Morawieckiemu Polsce przypadnie 770 mld zł. Polska oraz Węgry początkowo nie godziły się na proponowane rozwiązania i groziły zawetowaniem budżetu, szczególnie jeżeli związany by był z mechanizmem „pieniądze za praworządność”.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these