Janina Ochojska zasłynęła ostatnio ze swojego zaangażowania humanitarnego w sprawie uchodźców. Wypowiedź europosłanki o Straży Granicznej skomentował były lider PO Grzegorz Schetyna.

– Wszyscy wiemy, jak ważne jest dla Janiny Ochojskiej zaangażowanie humanitarne na rzecz uchodźców, emocje są ogromne, ale nie można używać takich słów, one są zbyt emocjonalne, niepotrzebne i szkodliwe – powiedział Grzegorz Schetyna.

Jakiś czas temu europosłanka Janina Ochojska udzieliła wywiadu dla tygodnika „Polityka” mówiąc:

– Wielu z nas ma w rodzinach mundurowych, sama słyszałam od mieszkańców strefy, że przecież ich wujek czy kuzyn nie zrobiłby czegoś tak podłego… Nie mam wątpliwości, że w Straży Granicznej są również przyzwoici ludzie, ale ich przyzwoitość ginie w konfrontacji z rozkazami. Gdy o tym myślę, przychodzi mi do głowy proces Eichmanna, który w Norymberdze też bronił się, mówiąc, że tylko wypełniał rozkazy.

Były lider PO Grzegorz Schetyna, który był gościem w radiu RMF FM skomentował powyższe słowa mówiąc, że Ochojska źle reaguje, a jej postawa jest zbyt emocjonalna.

– Nie można używać takich słów. Wiem, że te emocje są ogromne, szczególnie – znam Janinę Ochojską od lat i wiemy wszyscy, jak bardzo ważne dla niej jest to zaangażowanie humanitarne po stronie uchodźców; przez wiele lat to robiła i robi, ale te słowa są zbyt emocjonalne, niepotrzebne i szkodliwe – stwierdził Grzegorz Schetyna.

Gość RMF FM dopytywany, czy europosłanka powinna przeprosić za swoje słowa, odpowiedział, że z pewnością powinna się do tego odnieść i powiedzieć, że „trzeba stać po stronie uchodźców, praw człowieka i kwestii humanitarnych, ale nie powinna używać tego języka”.

Zobacz również: Profil Konfederacji zbanowany na Facebooku: „Skandaliczna sprawa”

Zobacz również: Andrzej Duda z pozytywnym testem na koronawirusa. Jak czuje się prezydent?

źródło: Interia.pl, wp.wiadomości.pl

(Visited 105 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj