propolski.pl: Sondaż

Profil Konfederacji zbanowany na Facebooku: „Skandaliczna sprawa”

Stało się. Facebook po raz kolejny wykorzystał swoje upodobanie do tępienia prawicowych treści i usunął główny profil Konfederacji. Politycy tego ugrupowania przekazali, że administracja Meta nie podała im żadnego powodu tak radykalnej decyzji.

Do całej sprawy odnieśli się przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Jak się okazuje Facebook był łaskaw powiadomić jej przedstawicieli o swoim planie pozbycia się profilu największej partii prawicowej w Polsce.

– Otrzymałem informację o tym, że @Meta planuje dziś zdjąć fanpage @KONFEDERACJA_. Możemy mieć różne poglądy, nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci. @CyfryzacjaKPRM @Andruszkiewicz1 – napisał na Twitterze Cieszyński, który w Kancelarii Premiera odpowiada za cyberbezpieczeństwo.

Chwilę później stało się dokładnie tak, jak obiecano.

– Stało się. Facebook usunął profil @KONFEDERACJA_ – największy i najpopularniejszy profil partii politycznej w Polsce. Globalne korporacje po raz kolejny uderzają w wolność słowa i demokrację. To totalizm w XXI wieku, z którym trzeba za wszelką cenę walczy – napisał Robert Winnicki.

Na Twitterze widać wiele głosów oburzenia ze strony innych polityków Konfederacji, ale także pozostałych ugrupowań, które nie godzą się na tak ostrą cenzurę i blokowanie wolności słowa. Lewicowy terror staje się coraz bardziej uciążliwy i nie na miejscu. Przyznają to nawet czołowi politycy partii rządzącej.

Zobacz również: Pandemia wywiera ogromny wpływ na naszą psychikę! Depresja, lęk, objawy stanu pourazowego…

Zobacz również: Greta Thunberg zawiodła się na prezydencie Bidenie. Jej słowa wszystko tłumaczą

źródło: TVP.Info, wmeritum.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these