propolski.pl: Donald Tusk

Sanepid o zgromadzeniu Donalda Tuska: „Nie powinno się odbyć”

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie zapowiedziano manifestację pod przewodnictwem Donalda Tuska. Będzie ona dotyczyła obrony obecności Polski w Unii Europejskiej. Jak się jednak okazuje jest kilka zastrzeżeń, które mówią o tym, że nie powinna się odbyć.

— Zgromadzenie, w którym zadeklarowano udział 200 osób, nie powinno się odbyć — stwierdzono w opinii, którą opublikował Biuletyn Informacji Publicznej m.st. Warszawy.

— Maksymalna liczba uczestników nie może być większa niż 150 osób, biorąc powyższe pod uwagę w ocenie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego zgromadzenie, w którym zadeklarowano udział 200 osób, nie powinno się odbyć, gdyż narusza aktualny stan prawny i stanowi wysokie ryzyko transmisji wirusa wśród dużej liczby uczestników biorących udział w zgromadzeniu — dodano.

Inspektor przekazał także, że „organizowanie lub udział w zgromadzeniach jest możliwe z zastrzeżeniem, że: maksymalna liczba uczestników nie może być większa niż 150; odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m”.

Z racji aktualnej sytuacji epidemicznej uczestnicy muszą zachować odległość co najmniej 1,5 m od siebie i zakrywać usta oraz nos. Wymagania będą mniej restrycyjne, jeżeli zgromadzenie będzie odbywało się na świeżym powietrzu.

W opinii zawarto również informację o karach, jakie grożą za nie przestrzeganie zasad.

— Może to skutkować nałożeniem kar pieniężnych zarówno na organizatora oraz uczestników zgromadzenia. Wysokość kar wynosi od 5000 do 30 000 zł — dodano w opinii.

Do udziału w manifestacji nawoływał sam lider PO Donald Tusk, który powiedział: — Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać — apelował w czwartek w mediach społecznościowych były premier.

Narodowcy szybko zapowiedzieli kontrmanifestację w związku ze zgromadzeniem Donalda Tuska.

— Panie Premierze Donald Tusk będziemy tam (@SNarodowa, @RotyMN) i będziemy bronić Polski przed V kolumną, którą formuje Pan z oszukanych i zmanipulowanych Polaków — obwieścił na swoim Twitterze Robert Bąkiewicz.

Zobacz również: Gersdorf zakażona COVID-19. Leczy się niemieckim lekiem, którym straszono Polaków

Zobacz również: Czarzasty nie chciał wpuścić Senyszyn na konwencję lewicy. „Weszłam na lewo”

źródło: tokfm.pl, wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these