propolski.pl: Adam Niedzielski zwrócił się do Gądeckiego w kwestii maseczek

Adam Niedzielski zaapelował do abp. Gądeckiego w kwestii maseczek: „Zwracam się do księdza arcybiskupa…”

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się z apelem do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o podjęcie wspólnych działań w kryzysowym okresie pandemii.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że podejmuje się wszelkich wysiłków, by czwarta fala nie była dla nas tak dotkliwa, jak trzy poprzednie. Jednym z działań ratujących nas przed zakażeniem miało być zapewnienie wszystkim Polakom możliwości przyjęcia szczepionki.

— Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa — powiedział w liście Adam Niedzielski.

Minister stwierdził, że najważniejsza jest ochrona osób starszych oraz tych, którzy mają, chociażby choroby współtowarzyszące. Poprosił więc duchownego o wspólne działanie w tej kwestii.

— Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych — wyjaśniał Niedzielski.

Polityk dodał, że noszenie maseczek to obok szczepień „główne narzędzie do walki z epidemią”. Minister zdrowia zaapelował o pomoc, by duchowny spróbował przekonać wiernych do rozsądku, przestrzegania obostrzeń i szczepienia się.

— Dzięki temu możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć — podsumował.

Zobacz również: Kanclerz Austrii ustępuje ze stanowiska. W tle zarzuty o korupcję

Zobacz również: Sanepid o zgromadzeniu Donalda Tuska: „Nie powinno się odbyć”

źródło: wp.wiadomosci.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these