Joanna Senyszyn miała nie lada problem, by dostać się na konwencję Nowej Lewicy, która odbyła się w warszawskiej Hali Expo. Jak się bowiem okazuje Włodzimierz Czarzasty, nie życzył sobie obecności dawnej koleżanki na tym spotkaniu.

Podczas konwencji zjednoczeniowej SLD i Wiosna połączyły się w Nową Lewicę. Wybrano również dwóch współprzewodniczących, wiceprzewodniczącego i sekretarza generalnego partii.

Na spotkaniu oprócz Biedronia i Czarzastego pojawił się m.in. Aleksander Kwaśniewski, a także Magdalena Biejat, czy Adrian Zandberg. Przyszli również przedstawiciele lewicowych młodzieżówek.

W czasie całej imprezy doszło jednak do zaskakującego wydarzenia. Na konwencję próbowała wprosić się zawieszona w prawach członka SLD Joanna Senyszyn. Posłanka przyznała, że ostatecznie musiała „wejść na lewo”.

— Nie było mnie ani na liście delegatów, ani na liście gości. Weszłam na lewo. Byłam ciekawa, jak to się wszystko będzie toczyć. W pewnym momencie przestanę uczestniczyć w kongresie, na którym ludzie tacy jak ja nie są mile widziani przez władze. Bo delegaci są dla mnie bardzo mili: fotografują się ze mną, cieszą się, że mnie widzą — wyjawiła Senyszyn.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

Dzisiejsze wydarzenie skomentował Włodzimierz Czarzasty, który powiedział:

— Daję stuprocentową gwarancję, że po sobotnim kongresie zjednoczeniowym Lewicy przestaniemy się zajmować sobą — przekazał polityk w rozmowie z „Wprost”.

— Jest kongres, kongres olbrzymi – bo będzie na nim 1700 osób. Jedno z największych do tej pory podobnych wydarzeń, bo mówimy o delegatach, których jest ok. 1300 plus goście oraz osoby, które pomogą w organizacji. To olbrzymia liczba osób. Ostatnie wybrano w poniedziałek i to są osoby wydyskutowane pomiędzy Wiosną i SLD. Mało było skreśleń, ale to nie ze względu na złe funkcjonowanie, ale ze względu na consensus, dialog. Uważam, że to poszło w bardzo dobrym kierunku i nie ma już możliwości odwołania kongresu w takim kształcie — dodał lider Lewicy.

Zobacz również: II Marsz Równości w Białymstoku. Na ulicach policja, tęczowe tłumy i narodowcy: „Mamy prawo być sobą” [WIDEO]

Zobacz również: Będzie wniosek o skrócenie kadencji parlamentu: „Ten rząd nie może trwać dłużej”

źródło: DoRzeczy.pl, interia.wydarzenia.pl

(Visited 345 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj