Przemysław Czarnek zaapelował do PO i Donalda Tuska do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Rzecznik PO Jan Grabiec nie pozostawił tego bez odpowiedzi.

Przypomnijmy, że chodzi o wpis, jaki pojawił się w mediach społecznościowych po wywiadzie ministra edukacji dla „Super Expressu”.

– Gdy Polacy liczą każdą złotówkę przez szalejącą drożyznę, minister Czarnek zaleca, żebyśmy jedli mniej i trochę taniej – napisano na profilu PO. Ponadto na dołączonej grafice podsumowano: „na drożyznę min. Czarnek zaleca mniej jeść”.

Szef MEiN twierdzi, że stał się ofiarą manipulacji i domaga się teraz od tabloidu sprostowania.

– Jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach. Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej – tak powiedział minister.

Polityk wystosował pismo do Donalda Tuska, w którym żąda usunięcia wpisu i przeprosin zarówno na profilach PO na Facebooku, jak i Twitterze.

Czy dojdzie do przeprosin?

Rzecznik PO Jan Grabiec w rozmowie z Onetem stwierdził, że minister to w rzeczywistości bardzo wrażliwy człowiek, a jego ugrupowanie nie czuje powinności, by przepraszać.

— To Przemysław Czarnek powinien na kolanach przeprosić wszystkich Polaków. Za sposób, w jaki mówił o drożyźnie i rosnących cenach. Milionom ludzi w Polsce nie jest do śmiechu, kiedy muszą ograniczać codzienne wydatki na utrzymanie domu i na jedzenie. Myślą ze strachem, jak wysoka rata kredytu przyjdzie w kolejnym miesiącu — powiedział Jan Grabiec.

Rzecznik PO dodał, że wykorzystane grafiki są po prostu odzwierciedleniem słów polityka PiS, który rozmawiał z gazetą.

— Przywołaliśmy je, ponieważ są bulwersujące. Osoba, która pełni urząd publiczny, powinna mieć świadomość, że jego wypowiedzi wpływają na opinię publiczną w Polsce. Całkiem nieźle zarabia i może nie odczuwa drożyzny, ale dla wielu Polaków to jest dramat — wyjaśniał Grabiec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polacy rzucili się na cukier! Trwa obława sklepów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ławrow znowu szaleje: „Im szybciej wszyscy to zrozumieją, tym lepiej”

źródło: Twitter, Onet

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj