Jedna z internautek skomentowała widok palety z cukrem w popularnym dyskoncie.

— W Biedronce jest cukier. Powtarzam, w Biedronce jest cukier — czytamy w mediach społecznościowych. Rozwiewając wątpliwości, jakie nurtują internautów — cukier w sklepach jest droższy i trudniej dostępny, jednak wciąż jest.

Problem z jego dostawami mają nakręcać zdjęcia krążące, chociażby na Twitterze. Przedstawiają one puste półki w Biedronkach.

Jedna z internautek pokazała porównanie paragonów z 2015 roku i aktualnego. 7 lat temu kilogram cukru można było kupić za 1,79 zł, a dzisiaj jego cena to nawet 6,49 zł.

Analiza „Indeks cen w sklepach detalicznych” przeprowadzona przez UCE Research i Wyższych Szkół Bankowych potwierdziła, że to nie cena oleju szokuje najmocniej Polaków. To masło i cukier drenują ich kieszenie.

Nie ulega wątpliwości, że cukier podrożał nawet o 41,4 proc. rok do roku.

Czy Polacy potrzebnie martwią się o zapasy cukru?

— W magazynach spółek państwowych cukru jest wystarczająco. To, co się dzieje w supermarketach, jest spowodowane fake newsami. Ludzie rzucili się więc do sklepów i wykupili zapasy — zapewniał przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi poseł Robert Telus.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Morawiecki chce wprowadzić nowy podatek! Przedsiębiorcy już drżą ze strachu

Przeczytaj również:  Niedzielski zaatakował Grzegorza Brauna: "Staje się stronnikiem Putina niszczącego niepodległą Ukrainę i pokój w Europie"

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Rusłana Pysanka. Znaliśmy ją z roli wiedźmy „Horpyny” w Ogniem i mieczem

źródło: Twitter, businessinsider

(Visited 228 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj