Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, wskazał punkt który powinny zrozumieć zachodnie kraje. Tym samym postanowił zdemaskować „działania zachodniej polityki”.

Na stronie rosyjskiego MSZ znalazł się artykuł dotyczący „inscenizacji jako metodzie polityki zachodniej”.

– Na tym polega sedno działań zachodniej polityki: Wymyślić fałszywkę informacyjną, nadmuchać ją w ciągu kilku dni do powszechnej katastrofy, blokując dostęp ludności do alternatywnych informacji i ocen, a kiedy mimo wszystko fakty wyjdą na jaw, są po prostu ignorowane, w najlepszym razie są wymieniane na najnowszych stronach informacyjnych drobnym drukiem – napisano.

Rosyjski polityk poinformował, że w jego ocenie to NATO „kieruje działaniami Sił Zbrojnych Ukrainy i batalionów narodowych”. Ławrow przyznał, że ma nadzieję, że w Europie znajdą się „odpowiedzialni politycy”.

Ławrow: Zachód powinien zejść na ziemię

– Czas zagrać uczciwie, nie oszukując, ale w oparciu o prawo międzynarodowe. Im szybciej wszyscy zrozumieją, że nie ma alternatywy dla obiektywnych historycznych procesów kształtowania się świata wielobiegunowego, opartego na poszanowaniu fundamentalnej dla Karty Narodów Zjednoczonych i całego ładu światowego zasady suwerennej równości państw, tym lepiej – mówił Ławrow, który w mocnych słowach zaapelował do Zachodu.

– Jeśli członkowie zachodniego sojuszu nie umieją żyć według tej zasady, nie są gotowi zbudować prawdziwie uniwersalnej architektury bezpieczeństwa i współpracy, to niech zostawiają wszystkich w spokoju, niech przestają siłą wjeżdżać do ich obozu, z szantażując tych, którzy chcą kierować się własnym rozumem, niech faktycznie uznają prawo niepodległych, szanujących się krajów do wolności wyboru – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Rusłana Pysanka. Znaliśmy ją z roli wiedźmy „Horpyny” w Ogniem i mieczem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedzielski na konferencji usłyszał niewygodne pytanie. Wtedy szmyrgnął tylnymi drzwiami i tyle go widzieli [WIDEO]

źródło: wprost.pl

(Visited 235 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj