Przemysław Czarnek oczekuje od byłego premiera Donalda Tuska, przeprosin za słowa nt. podręcznika do nowego przedmiotu HiT autorstwa prof. Roszkowskiego.

Przypomnijmy, że w czwartek Donald Tusk odwiedził Jaktorów i wzbudził liczne kontrowersje. Jego wypowiedź odbiła się dużym echem w mediach.

– W podręczniku wymyślonym przez Czarnka i jego wspólników można przeczytać, że dzieci poczęte metodą in vitro są dziećmi z hodowli, których nikt nie kocha… Dla nich nie ma granic łajdactwa. Nie ma dla nich linii, której nie przekroczą – powiedział Donald Tusk.

Minister Czarnek domaga się przeprosin od Tuska

Komentarz w tej sprawie zabrał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówiąc, że były szef RE kłamie w temacie podręcznika oraz fragmentów o in vitro. Minister domaga się teraz przeprosin i opublikował w mediach społecznościowych skan przeznaczonego dla Tuska pisma. Zażądał przede wszystkim „usunięcia skutków dokonanych naruszeń”.

– Dość tych podłych kłamstw i manipulacji @platforma_org i @donaldtusk – napisał minister Czarnek.

Polityk apeluje o to, by lider PO opublikował na profilu PO sprostowanie i wpłatę 100 tys. zl na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP.

Minister Czarnek podkreślił, że to nie on jest autorem ani wydawcą tego podręcznika.

– Nie jest więc prawdą, jakobym umieszczał jakiekolwiek słowa w jakimkolwiek podręczniku. 2. Nie jest prawdą, że w jakimkolwiek podręczniku, ktokolwiek przeczyta że go nikt nie kocha – wyznał w uzasadnieniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Unia Europejska posiada elektrownie jądrowe. Tam też może się zdarzyć przypadek”. Miedwiediew grozi Europie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzecznik PiS zaskoczył: „Jesteśmy otwarci na wspólny start z Pawłem Kukizem”

źródło: Twitter

(Visited 164 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj