Jak donosi „Super Express” aktor Cezary Żak został przyłapany na paleniu śmieci na swojej mazurskiej posiadłości. Teraz został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Wraz z początkiem maja media obiegła informacja o tym, że aktor palił folie, plastiki, styropian i inne odpady, które powinny zostać posegregowane i zutylizowane.

– Dym i smród był nie do wytrzymania. Żak palił śmieci przez około godzinę – powiedział świadek, który widział całe zajście. Postępowaniu męża przyglądała się Katarzyna Żak.

– Wstyd Panie Żak. W ramach pokuty proszę o nagłośnienie nowych kar – pisał wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Polityk złożył także zawiadomienie w tej sprawie na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

– Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny – dodawał Ozdoba.

Cezary Żak ukarany za palenie śmieci

Policja postanowiła nałożyć na Żaka mandat na kwotę 200 zł.

– Prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 191 w myśl Ustawy o odpadach zostało zakończone postępowaniem mandatowym. Ukarany mężczyzna mandat przyjął – powiedziała st. asp. Iwona Chruścińska z KPP w Giżycku.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Unia Europejska posiada elektrownie jądrowe. Tam też może się zdarzyć przypadek”. Miedwiediew grozi Europie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Borys Budka zaliczył kompromitującą wpadkę: „Krów nie doi się w mleczarni”

źródło: pudelek.pl, se.pl

(Visited 108 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj