Profesor Andrzej Horban udzielił wywiadu w programie „Jeden na jeden” w TVN24 i opowiedział o bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce. Główny doradca premiera do spraw COVID-19 zdradził, że rada jest bliska wydania zalecenia szczepień obowiązkowych dla pewnych grup zawodowych.

Prof. Horban odniósł się do kwestii czy podjęto już decyzję odnośnie tego obowiązku. Odparł, że „nie ma jeszcze, ale jesteśmy bardzo bliscy wydania”.

— Zalecenie tak, ale teraz pan minister zdrowia powinien przekuć to w swój komunikat lub zalecenie co do kalendarza szczepień. Na pewno myślimy o pracownikach ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem — mówił profesor Horban.

Na pytanie dziennikarza, czy już można powiedzieć, że to niemalże pewne, że ta grupa będzie przymuszona do szczepień, odpowiedział: — Tak.

Doradca premiera ds. COVID-19 dodał, że „wydaje nam się, że do rozważenia jest szczepienie nauczycieli”. Następną grupą, jak zaznaczył, „urzędnicy, którzy mają kontakt z masowo pojawiającymi się petentami”. Następnie ekspert wymienił pracowników sklepów, „zwłaszcza dużych” i nie zapomniał o służbach porządkowych.

Zobacz również: Premier Morawiecki o zaostrzeniu przepisów ruchu drogowego: Jesteśmy po stronie niewinnych ofiar i ich rodzin

Kiedy taki obowiązek szczepień mógłby zostać wprowadzony?

Prof. Horban przyznał, że „ma nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia, bo to już jest ostatni dzwonek”.

Zobacz również: Konrad Berkowicz ostro o postulacie równych płac: „Wszystkim po równo, to samo g***o”

źródło: nczas.com

(Visited 2 261 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sekretarz stanu USA Antony Blinken grozi sankcjami w sprawie TVN? Mocna odpowiedź premiera Morawieckiego

1 KOMENTARZ

  1. I powinny być szczepienia, może nie obowiązkowe, ale dla nie zaszczepionych powinno się ograniczyć dostęp do pewnych sektorów. a do sklepu niech maja wytyczone określone godziny. Nigdy nie wyjdziemy z tej pandemii i nie powrócimy do normalnego życia, przez tych głosicieli teorii spiskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here