W środę rząd przyjął projekt zmian w przepisach ruchu drogowego, które wiążą się m.in. z podniesieniem maksymalnej wysokości stosowanej grzywny z 5 tys. do 30 tys. zł.

— Jesteśmy po stronie niewinnych ofiar i ich rodzin, a nie po stronie tych, którzy z głupoty lub dla zabawy łamią innym życie — oznajmił Premier Mateusz Morawiecki.

Zmiany za sprawą projektu noweli prawa o ruchu drogowym mówią o powiązaniu wysokości stawek ubezpieczeń komunikacyjnych z liczbą punktów karnych, a także rodzajem wykroczeń, które zostały popełnione.

Jak się okazuje punkty karne będą kasowane po dwóch latach od dnia zapłaty grzywny. Zmieni się także maksymalna wysokość grzywny w przypadku wykroczeń drogowych. Do niedawna maksymalna kwota grzywny wynosiła 5 tys. zł.

Wiele wskazuje na to, że osoby prowadzące auto po pijanemu również spotkają się z zaostrzeniem kar. Dopuszczenie się takiego występku będzie podlegało karze aresztu lub minimalnej grzywnie 2,5 tys. zł. W sytuacji prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny — sprawca może trafić do aresztu lub otrzymać karę grzywny min. 1 tys.zł.

Nowa inicjatywa zakłada wprowadzenie renty, którą wypłaci się osobom najbliższym ofiar wypadku drogowego przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym, który kierował w stanie nietrzeźwości.

Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

— Właśnie zrobiliśmy kolejny krok w wojnie z przestępcami drogowymi — napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Jak podkreślił szef polskiego rządu, nowy projekt stanowi „broń w walce o bezpieczeństwo i życie Polaków”.

— Jesteśmy tu bezkompromisowi: każdy, kto wsiądzie za kółko pod wpływem alkoholu lub będzie rażąco przekraczał przepisy drogowe musi się liczyć z bardzo poważnymi konsekwencjami. Jesteśmy po stronie niewinnych ofiar i ich rodzin, a nie po stronie tych, którzy z głupoty lub dla zabawy łamią innym życie — podsumował premier.

Zobacz również: Zrobił to na oczach kamer. Niemiecki trener spoliczkował swoją podopieczną. Zawodniczka zabrała głos [WIDEO]

Zobacz również: Konrad Berkowicz ostro o postulacie równych płac: „Wszystkim po równo, to samo g***o”

Właśnie zrobiliśmy kolejny krok w wojnie z przestępcami drogowymi. Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 28 lipca 2021

źródło: stefczyk.info

(Visited 285 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj